Cykloturistika na Třeboňsku

Spousta přilehlých cyklostezek v okolí Chlumu u Třeboně, podél rakouských hranic převážně mezi lesy, jsou turisticky velmi zajímavé. V blízkém dosahu u Staňkova je hraniční přechod do Rakouska. Okolí Hamru je rovinaté a lesnaté s celou řadou třeboňských rybníků. Třeboň je vzdálená 15 km a Jindřichův Hradec 25 km.Cyklostezky na Třeboňsku

Cykloturistika patří mezi nejoblíbenější rekreační aktivity na Třeboňsku. Zdejší rovinatá krajina s rozlehlými borovými lesy, staletými hrázemi rybníků a malebnými vesničkami přímo vybízí k výletům na kole. Kvalitní sít značených cyklistických tras- cykloturistika Vám umožní obdivovat nejrůznější zákoutí této unikátní krajiny rybníků.

Poznávání Třeboňska pěšky – naučné stezky

Kromě značených cyklotras najdete na Třeboňsku i několik cyklistických naučných stezek, které vás blíže seznámí s přírodou a historií oblasti. K nejznámějším patří cyklistické stezky Okolo Třeboně (39 km) a Rožmberk (22 km), které obě začínají v Třeboni na hrázi rybníka Svět. V jihovýchodní části CHKO Třeboňsko se můžete vydat na historicko-naučnou cyklistickou stezku Pamětí Vitorazska.

Cyklotrasy v okolí Třeboně

Ve městě Třeboni a v jeho nejbližším okolí najdete hned několik značených cyklistických tras směřujících na různé světové strany. Přímo městem Třeboň prochází dálková cyklotrasa Rožmberského dědictví, která je součástí stezek Greenways Praha – Vídeň. V okolí Třeboně vede souběžně s cyklotrasou Rožmberského dědictví také cyklistická trasaTřeboňsko – Waldviertel, která navazuje na cyklotrasy v příhraniční rakouské oblasti Waldviertel.

Třeboňsko – výlety na kole

 • Cyklistická naučná stezka Okolo Třeboně (39 km) – okruh
 • Cyklistická naučná stezka Rožmberk (22 km) – okruh Třeboň – rybník Rožmberk
 • Stezkou Emy Destinové – (48 km) okruh z Třeboně přes Stráž nad Nežárkou
 • Na kole po okolí třeboňských rybníků (64 km) – Třeboň – Nové Hrady
 • Ze Slavonic do Třeboně (77 km) – Slavonice – Třeboň

Další tipy na cyklistický výlet na Třeboňsku

Pokud se budete chtít vypravit na některý ze zmíněných výletů, nebo si budete chtít naplánovat svůj vlastní výlet, podrobnou on-line cyklistickou mapu Třeboňska najdete na portálu www.cykloserver.cz. Kromě značených číslovaných cyklotras jsou zde zakreslené i ostatní cyklistické trasy (například polní cesty, které jsou také vhodné pro výlet na kole).

Při plánování vašeho cyklistického výletu můžete využít služeb Cyklotrans, což je dopravní systém zajišťující přepravu cyklistů a pěších turistů v jižních Čechách. Doprava je zajištěna formou cyklobusů, které jsou vybaveny speciálními vleky pro přepravu kol.

Přes Třeboňsko vede zelená linka České Budějovice – Třeboň – Jindřichův Hradec – Slavonice – Znojmo.

Půjčovny kol Českých drah

Pro příznivce cyklistiky provozují České dráhy od roku 2003 novou službu – půjčovnu jízdních kol. Tato služba má plno výhod, a proto je stále více příznivci cyklistiky využívána.

Mezi největší výhody patří:

 • nemáte starosti s přepravou kola na místo výletu
 • po vybraných železničních tratích můžete vypůjčené kolo přepravovat zdarma
 • kolo můžete zdarma uschovat v úschovnách zavazadel Českých drah
 • kolo můžete vrátit v jiném místě než jste si ho vypůjčili
 • kolo si v půjčovně můžete předem rezervovat
 • nabídku mohou využít i lidé bez jízdenky na vlak
 • nízké ceny půjčovného

 

Okolo Chlumu u Třeboně

Okolo Chlumu u Třeboně

Z Hamru do Chlumu u Třeboně, podél rybníku Hejtman, Mařka a Nový u Staňkova do Mirochova. Z Mirochova k Losímu Blatu a zpět do Staňkova k rašeliništi Pelé a zpět do Hamru.
délka trasy: 24 km

Stezkou z Chlumu u Třeboně k oboře s jeleny

Stezkou z Chlumu u Třeboně k oboře s jeleny

Trasa je lehká a měří 28 km. Vydejte se tezkou za jeleny do Rapšachu, který je vzdálený od penzionu u Aleše 14,5 km.

Rezervace
Ubytování Třeboňsko - penzion Alešův Dvůr

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout